من از تبیان به بلاگر مهاجرت کردم چون خیلی بهتر از تبیان و گنده تر از تبیاناشه آدرس جدید وبلاگ اینه http://rdl2.blogspot.om

خب ویژگی ها بر جسته بلاگر:

 

ارسال صدا آسان است و بصورت رایگان انجام می شود

ایجاد وبلاگ با استفاده از Blogger فقط شامل چند مرحله ساده است. در طول چند دقیقه می توانید ارسال متن، تصویر، فیلم و سایر موارد را به وبلاگ خود آغاز کنید. هروقت که بخواهید می توانید این موارد را ارسال کنید، رایگان است. مقاله نحوه شروع بکار را بخوانید یا آشنایی با نحوه ایجاد یک وبلاگ با استفاده از ویدیوی Blogger را تماشا کنید.

رابط با کاربرد آسان

چندین مرحله اصلی را برای شروع ارسال پست به وبلاگ خود دنبال کنید. رابط با کاربرد آسان ما به شما امکان می دهد تا قلم را تغییر دهید، متن خود را برجسته یا حروف را بصورت مورب درآورید، رنگ و تراز متن را تنظیم کنید و سایر موارد. با ایجاد هر پست وبلاگ جدید، بلاگر بدون ایجاد وقفه در نوشتار شما بطور خودکار آن را ذخیره می کند. همچنین یک ویژگی بررسی املا با کاربرد آسان و روشی ساده برای افزودن برچسب به پست های خود را در اختیار خواهید داشت. علاوه بر آن، Blogger دارای یک ویرایشگر HTML است که به شما امکان می دهد شکل ظاهری پست های خود را بطور شخصی تنظیم کنید.

وب سایت رایگان شما

پس از ایجاد وبلاگ خود می توانید آن را بصورت رایگان در Blog*Spot قرار دهید. فقط کافیست یک آدرس اینترنتی موجود انتخاب کنید، اکنون همه چیز برای شروع کار آماده است. در صورت تغییر نظر و تمایل به انتخاب یک آدرس اینترنتی دیگر در فرصت های بعدی، انجام این تغییر کار آسانی است. Blogger همچنین دارای یک گزینه دامنه سفارشی است که از آن طریق می توانید یک نام دامنه داشته باشید مانند com.نام، ما همچنان وبلاگ شما را در اینجا و در مجموعه وبلاگ ها قرار می دهیم و تمام ویژگی های فوق العاده Blogger را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

تنظیم شخصی الگو

از میان تعداد زیادی الگو می توانید الگوی مورد نظر برای وبلاگ خود را انتخاب کرده و بسادگی یک مورد را که با نیازهای شما مطابقت بیشتری دارد انتخاب نمایید. علاوه بر آن، با استفاده از رابط مستقیم ما با قابلیت کشیدن و رها کردن، می توانید طراحی وبلاگ خود را بطور شخصی تنظیم کنید. همچنین می توانید ابزار قدرتمندی مانند نمایش اسلاید، رأی کاربران و حتی تبلیغات AdSense را اضافه کنید. تغییر قلم و رنگ در وبلاگ نیز به سادگی انجام می شود. در صورت تمایل به دسترسی به کنترل دقیق تر بر چیدمان وبلاگ خود، همچنین می توانید از ویژگی ویرایش HTML استفاده کنید.

افزودن عکس و فیلم به پست

با کلیک بر روی نماد تصویر در نوار ابزار ویرایشگر پست بسادگی می توانید به وبلاگ خود یک تصویر اضافه کنید. سپس تصاویر در آلبوم های وب Picasa اعتبار رایگان شما قرار می گیرد که در آنجا می توانید دستور چاپ داده و تصاویر را در آلبوم هایی قرار دهید. افزودن فیلم به پست بسیار آسان است، برای شروع به کار فقط کافیست بر روی نماد نوار فیلم در نوار ابزار پست کلیک کنید. فیلم های بارگذاری شده از طریق Blogger بصورت مجموعه هایی در ویدئوی Google قرار می گیرند.

سایر ویژگی ها

جدید! گروه خود را گسترش دهید

از طریق افزودن ابزار Followers به آرایش صفحه، به خوانندگان بلاگ خود اجازه دهید که همواره پیگیر بلاگ شما باشند. به کمک این ابزار خوانندگان شما خواهند توانست که روی لینک؛ Follow This Blog؛ کلیک کنند و بلاگ شما را به داشبورد Blogger و حساب Google Reader خود اضافه کنند. آنها همچنین می توانند عکس و مشخصات فردی خود را به بلاگ شما اضافه کنند تا به جهانیان بگویند که هوادار بلاگ شما هستند.

جدید! بازخورد خوانندگان شما

کاربران شما به آسانی می توانند نظرات خود را در مورد هرکدام از مطالب شما بیان کنند، و بازخورد مفید و به موقع خود را به شما اعلام کنند. آنها می توانند نظرات خود را درست زیر مطالبی که منتشر می کنید، در یک پنجره پاپ-آپ، یا در یک صفحه مجزا بنویسند. شما همچنین می توانید از Reactions استفاده کنید تا به خوانندگان مطالب خود این امکان را بدهید که تنها با یک کلیک سریعا نظرات خود را بیان کنند.

اعلام پست جدید

خوانندگان شما می توانند اشتراک در منابع خبری وبلاگ شما را انتخاب کنند، بنابراین هرگاه یک پست وبلاگ جدید را منتشر کردید به آنها اطلاع داده می شود. همچنین می توانید تنظیم شخصی موارد به اشتراک گذاشته شده در منبع خبری وبلاگ خود را انجام دهید و وبلاگ خود را بگونه ای تنظیم کنید که پست های جدید بطور خودکار به آدرس های ایمیل یا فهرست های پستی خاص ارسال شوند.

یک شناسه ساده

زیرا می توانید با استفاده از اشتراک Google —خود به Blogger وارد شوید که امکان دسترسی بهGmail ،iGoogle ،orkut و سایر موارد را در اختیار شما قرار می دهد. —؛ یک نام کاربر و رمز ورود کمتر را به خاطر می سپارید. همچنین می توانید از آدرس وبلاگ خود بعنوان یک OpenID استفاده کنید که یک شناسه دیجیتال واحد را در سرتاسر وب در اختیار شما قرار می دهد. از آنجایی که وبلاگ شما می تواند نظرات را از کاربران OpenID و همچنین اعضای Blogger ثبت شده دریافت کند، ارسال نظر و حضور در جلسات بحث برای خوانندگان شما ساده تر خواهد بود.

زبان های جهان

Blogger در حال حاضر به 41 زبان قابل دسترسی است، از جمله انگلیسی، فرانسوی، ایتالیایی، آلمانی، اسپانیایی، هلندی، پرتغالی، چینی، ژاپنی و کره ای. کاربران با زبان های عربی، عبری و فارسی می توانند با قالب بندی و نمایش راست به چپ از Blogger استفاده کنند. و ترجمه برای پنج زبان هندی قابل دسترسی است.

ویژگی های پیشرفته

جدید! نشر پیوسته مطالب

Blogger راههای بسیار دیگری برای منتشر کردن مطالب پیش روی شما می گذارد. شما می توانید مطالب خود را از طریق تلفن همراه یا از طریق یک آدرس ایمیلMail-to-Blogger مخفی منتشر کنید. یا از Blogger Post Gadget برای ویرایش و انتشار مستقیم مطالب از طریق صفحه اصلی iGoogle مخصوص خود استفاده کنید. با بودن این گزینه ها، شما می توانید هر وقت که بخواهید، از هر جایی که ممکن باشد به آسانی مطالب خود را به بلاگتان ارسال کنید.

ایجاد وبلاگ گروهی

با استفاده از Blogger، ایجاد یک وبلاگ گروهی کار آسانی خواهد بود و به چندین بلاگر امکان داده می شود تا در یک وبلاگ مشارکت داشته باشند. انتخاب کنید که کدام یک از اعضای گروه دارای حق مدیریت باشند و کدام بعنوان نویسنده انتخاب شوند. همچنین می توانید به انتخاب خود وبلاگ خود را خصوصی کنید و محدودیت هایی را برای مشاهده آن توسط سایرین ایجاد نمایید. با انجام این کار، کنترل کاملی بر وبلاگ خود خواهید داشت.

برنامه های شخص ثالث

از میان مجموعه ای از برنامه های شخص ثالث موجود در کنار Blogger می توانید انتخاب کرده و وبلاگ را به سادگی بیشتر ایجاد کنید. اگر می خواهید وبلاگ خود را توسعه دهید و برنامه های شخصی و فوق العاده خود را ایجاد کنید، از code.blogger.com دیدن کنید.

و حتی ویژگی های بیشتر...

ما بطور مداوم در حال توسعه ویژگی های Blogger هستیم، برای آگاهی از آخرین تغییرات و موارد اضافه شده، Blogger Buzz را بررسی کنید. در صورت تمایل به استفاده از برخی ویژگی های آزمایشی ما، پیش نویس Blogger را بررسی کنید. و در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر درباره هرکدام از ویژگی های Blogger، از سایت راهنمای Blogger یا گروه گفتگو دیدن کنید. برای مشاهده پست سایر افراد، وبلاگ های قابل توجه و پخش Blogger را بررسی کنید. امیدواریم کار ما را پسندیده باشید.
 

 


چهارشنبه اول 7 1388
X